Kā justies droši apmeklējot izklaides un masu pasākumus
Added: 22.08.2013.

Ieteikumi, apmeklējot izklaides un masu pasākumus

  
Pirms pasākuma:
Plānojot pasākumam nepieciešamās lietas, ņemiet vērā, ka masu pasākumos parasti neļauj ienest dzērienus un ēdienus – tos ir iespējams iegādāties uz vietas. Tāpat neņemiet līdzi bīstamus priekšmetus. Par tādiem tiek uzskatīti arī lietussargi, tāpēc labāka un ērtāka izvēle noteikti būs lietusmētelis jeb pončo.
 
Viens no riska faktoriem masu pasākumos ir zādzības. No tām izvairīties – vērtīgākās lietas atstājiet mājās. Bez īpašas vajadzības neņemiet līdzi arī kredītkartes un dokumentus. Prātīgi būtu iepriekš saprast, cik lielu summu esat gatavs iztērēt pasākuma laikā un to arī paņemt līdzi skaidrā naudā. Tas ne tikai pasargās no lielākiem zaudējumiem zādzības gadījumā, bet arī no iespējas jautrības ietekmē vairākkārt pārtērēt plānoto izklaides budžetu.
 
Neņemiet līdzi profesionālās kameras, ierakstu aparatūru, jo profesionālo tehniku pasākumos ienest pārsvarā nav atļauts, un, otrkārt, Jūs pasargāsiet sevi no riska, ka kāds tīši vai netīši to sabojā vai pat piesavinās. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj uzņemt kvalitatīvus video un attēlus arī ar mobilo telefonu.
 
Pasākumā:
Centieties uz pasākumu neierasties pēdējā brīdī – pastāv liela iespēja, ka palaidīsiet garām pašu interesantāko, stāvot garās rindās uz pasākuma norises vietu, vai vienīgās brīvās telšu vietas būs tieši blakus tualetēm. Labāk ierasties savlaicīgi un pasākumā nokļūt bez lieka stresa un stāvēšanas rindās.
 
Neatstājiet vērtīgas lietas bez uzraudzības – vai vēl labāk – atstājiet tās mājās. Jo mazāk lietu Jums ir līdzi, jo brīvāk varat justies.
 
Ja jūtat, ka veidojas konfliktsituācija, nemēģiniet iesaistīties, bet vērsieties pēc palīdzības pie apsardzes darbiniekiem vai pasākuma personāla. Ņemiet vērā, ka objektīvi izvērtēt konflikta aizsācēju parasti nav iespējams, tāpēc visas iesaistītās puses tiek lūgtas atstāt pasākuma teritoriju.
 
Esiet vērīgi vietās, kur parasti veidojas lielāka drūzma – pie ieejām,  skatuvēm, ēdināšanas zonās un pie tualetēm. Burzma ir lielisks darba lauks kabatzagļiem, tāpēc pieskatiet savas un draugu kabatas.
Ja personas Jums blakus jūtas tik brīvi, ka sāk traucēt Jums un apkārtējiem atpūtu, un ignorē lūgumus un aizrādījumus, nemēģiniet situāciju risināt ar agresiju, bet vērsieties pie personāla vai apsardzes darbiniekiem.
 
Ja pasākumu apmeklējat kopā ar draugiem, pieskatiet viens otru. Izvairieties no konfliktiem un neļaujiet tajos iesaistīties saviem draugiem. Būsim iecietīgi viens pret otru – pasākumi ir domāti atpūtai, nevis savstarpējo attiecību kārtošanai.
 
Arvīds Lielkalns
SIA "RMS group" Valdes loceklis
News: