Drošības akadēmija
Added: 11.06.2014.

"Drošības akadēmija" - izglītojošs projekts drošības pakalpojumu ņēmējiem.

Kopš 2012. gada Latvijā darbojas unikāls projekts „Drošības akadēmija”. Plašāku informāciju par projektu jautājām projekta idejas autoram. 
K
ā radās ideja par projektu? 
 
Mūsu valstī apsardzes nozare diemžēl ir ļoti bēdīgā situācijā. Kaut arī tā ir licenzēta uzņēmējdarbība, tomēr trūkst instrumenti, kas spētu to sakārtot u
n kontrolēt, lai izveidotu vienotus kvalitātes standartus apsardzes pakalpojumiem, lai piespiestu maksāt nodokļus u.t.t. Ēnu ekonomiku jeb nodokļu nemaksāšu šajā nozarē piekopj teju vai 98 % no uzņēmumiem, kas attiecīgi arī nozīmē iztrūkumu valsts kasē daudzu miljonu apmērā.
 

Tā visa rezultātā cietēji vistiešākā veidā ir potenciālie apsardzes pakalpojuma lietotāji jeb klienti, kas ātrāk vai vēlāk tomēr dabū ciest no šī negodīgā un solījumu pārbagātā apsardzes pakalpojuma sniedzēja, jo mēs taču runājam par drošību!!! Tā arī radās ideja par projektu „Drošības akadēmija”, rīkot izglītojošus seminārus potenciālajiem apsardzes pakalpojumu lietotājiem, piesaistot Valsts policijas pārstāvjus, Valsts Darba inspekcijas pārstāvjus, VID, nozares speciālistus, u.t.t. Savu atbalstu projekta tapšanā arī deva Iekšlietu ministrija.
 
Kāpēc tieši „Drošības akadēmija”?
 

Šis nav biznesa produkts, bet gan savā ziņā sociāli izglītojošs pasākums. Kamēr būs atbalstītāji, arī dalība semināros būs bez maksas, līdz ar to nosaukums „Drošības akadēmija” tika izvēlēts kā vispiemērotākais.
 
Kas ir projekta mērķauditorija?
 
Kā jau iepriekš teicu jebkurš apsardzes pakalpojuma esošs lietotājs vai potenciālais lietotājs, bet galvenais mērķis varētu būt tieši uzņēmuma īpašnieki vai d
rošības vadītāji, kas vistiešākā veidā ir atbildīgi par to, kam viņi uzticēs savu, sava uzņēmuma personāla un materiālo vērtību drošības nodrošināšanu.
 
Kādas ir iespējas iesaistīties projektā?
 
Visi ir laipni gaidīti kā klausītāji semināros, kā arī esam atvērti visiem runāt gribētājiem. Projekta web lapā http://www.drosibasakademija.lv/ ir sadaļa „Pieteikties”, kurā var pieteikties arī vadīt lekciju. Atbilstoši, ja saņemam lektora pieteikumu, izvērtējam par ko un kāpēc viņš grib runāt un ja tas atbilst projekta mērķim, tad uz priekšu! Nu jau kādu laiku gan mūsu web lapā gan FB lapā (https://www.facebook.com/drosibasakademija) esam izsludinājuši, ka gaidām tieši lektorus.

Vai šādi projekti t
iek realizēti arī citās Eiropas valstīs? 

Par citām valstīm man informācijas nav, bet gan atzinību par šāda projekta izveidi, gan lietderību arī tādu veidot citās nozarēs, esmu saņēmis regulāri.
Noslēgumā noteikti gribu teikt paldies projekta līdzšinējiem atbalstītājiem: Drošības kompānijai GRIFS AG, BA Turība un vides medijam EuroAWK.

Atbildes sniedz: Guntars Brauns
Drošības akadēmijas idejas autors un vadītājs
News: