Vai Tava garāža ir droša - jauna aptauja
Added: 15.08.2013.

Aptauja: pēdējā gada laikā katrs trešais cietis no garāžas apzagšanas


Katrs trešais iedzīvotājs pazīst kādu, kuram pēdējā gada laikā ir apzagta vai bijuši mēģinājumi apzagt garāžu, noskaidrots drošības kompānijas GRIFS AG interneta aptaujā.

Tieši dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem ir vairāk jāpiedomā pie garāžu drošības, jo parasti tās ir divas atsevišķas ēkas. Cilvēki garāžās glabā ne tikai automobiļus, velosipēdus un motociklus, bet arī dažādus instrumentus, dārza un sadzīves tehniku. Iespējas iekļūt garāžā ir dažādas un garnadži bieži izvēlas ceļu caur jumtu vai izzāģējot caurumu sienā. Ļoti bieži, izīrējot garāžu, jaunie īpašnieki nenomaina atslēgu. Šo iespēju var izmantot negodprātīgie saimnieki vai iepriekšējie īrnieki, lai piekļūtu garāžas saturam, izmantojot neatdotās garāžas atslēgas. Apzogot garāžu, zagļa laupījums bieži vien ir vērtīgāks un vieglāk realizējams nekā aplaupot mājokļus. “Garāžās nereti ir daudz vieglāk iekļūt nekā mājoklī un automašīna vai velosipēds zaglim ir vilinošs guvums, jo tās ir viegli realizējamas preces,” aptaujas rezultātus skaidro drošības eksperts Uģis Začs.

Lai uzlabotu garāžas drošību, ieteicams vienoties ar kooperatīva saimniekiem un citiem kaimiņiem par centralizētu drošības risinājumu, izmaksas iekļaujot garāžas īres maksā. Protams, ja neuzticas garāžu kooperatīvu signalizācijai, ir iespējams uzstādīt arī savu, individuālo signalizāciju.

“Apsardzes sistēmas iegāde, uzstādīšana un uzturēšana mēnesī izmaksā mazāk nekā uz nomaksu ņemts viedtālrunis. Turklāt drošības speciālisti ir gatavi doties uz izsaukumu katru dienu neatkarīgi no tā vai ir brīvdiena, vai līst lietus”, apsardzes sistēmas izmaksas komentē Uģis Začs.

Interneta aptaujā, kas tika veikta jūnija beigās, piedalījās 531 respondents vecumā no 18 - 64 gadiem.

 
Papildu informācija:
Inese Artemjeva
GRIFS AG iekšējās un ārējās komunikācijas speciāliste
inese.artemjeva@grifsag.lv, 67813710
News: