Videonovērošanas pakalpojuma piedāvājums jānovērtē kritiski
Added: 12.09.2013.

Videonovērošanas pakalpojuma piedāvājums jānovērtē kritiski

Arvien biežāk gan fiziskās, gan juridiskās personas savai drošībai signalizācijas sistēmu papildina ar videonovērošanu, kas pieslēgta apsardzes pultij. Kā izvēlēties ērtāko un lētāko pakalpojumu, nezaudējot kvalitāti?

Videonovērošanai ir vairāki ieguvumi. Tā ir iespēja samazināt izdevumus par fizisko apsardzi: nav jāalgo darbinieki, kas maiņu darbā uzraudzītu apsargājamo teritoriju. Līdz ar to ieguvums ir arī izvairīšanās no kļūmēm, ko var pieļaut cilvēks: novērošanas kameras nekad nenokavē darbu, tās neaizguļas, nerunā pa telefonu, tā zaudējot modrību. Kameras nevar uzpirkt, nevar novērst to uzmanību un kameras nekad nemelo. Videonovērošanu aizsardzībai pret zādzībām piedāvā daudzas apsardzes kompānijas, klientam atliek vien izvēlēties.

Iespējams, izvēlētā apsardzes kompānija piedāvās vērot visu objektā izvietoto kameru fiksētos attēlus 24 stundas diennaktī. Sākotnēji var likties: tieši tas, kas man vajadzīgs! Tomēr, pirms piekrist šādam pakalpojumam, piedāvājums jāizvērtē kritiski. Var izrādīties, ka nāksies maksāt neadekvāti augstu cenu par pakalpojumu, kuru sniegt patiesībā nemaz nav iespējams. Tādēļ jāuzdod sev divi jautājumi: pirmkārt, vai patiešām man vajag tik daudz kameru, cik man ir un, otrkārt, vai tiešām ir iespējams vienlīdz modri uzraudzīt visās kamerās redzamo cauru diennakti? Piemēram, ražošanas telpās dažādās vietās dažādiem mērķiem ir izvietotas novērošanas kameras. Klientam jāizvērtē – vai visas vietas, kas redzamas kamerās, jānovēro arī apsardzes kompānijai? Varbūt tas jādara vien uzņēmuma stratēģiski svarīgākajās un zagļiem pievilcīgākajās vietās? Un nākamais jautājums – vai visas šīs kameras patiešām jānovēro visu diennakti? Varbūt daļa kameru jānovēro vienā diennakts laikā, daļa citā? Vai nepieciešams novērot objektā notiekošo vietās, kur tiek ieslēgta arī apsardzes signalizācijas sistēma, piemēram, slēgtās objekta iekštelpās?

Bet nu pats galvenais jautājums: vai piedāvātais pakalpojums vispār ir iespējams? Pieņemsim, ka objektā ir 10 novērošanas kameras. Pajautājiet, cik klientiem izvēlētā apsardzes kompānija sniedz videonovērošanas pakalpojumu un cik kameru novērošana vienlaikus notiek. Un tad pajautājiet, cik cilvēki ar šo uzdevumu tiek galā. Patiesība ir šāda: viens cilvēks vienlaikus spēj pārraudzīt aptuveni 15 kameras, piefiksējot visus notikumus un pārkāpumus, turklāt noteikti nespēj to darīt ilgstoši. Tas nozīmē, ka kompānijai vajadzētu ļoti daudz darbinieku, lai nepārtraukti uzraudzītu visu klientu videonovērošanas attēlus. Izvērtējiet: vai tiešām jums tiks sniegts tāds pakalpojums, kādu sola? Varbūt šādā gadījumā Jums tomēr ir nepieciešams apsardzes darbinieks, kas atrodas tieši objektā un uz visiem pārkāpumiem spēj reaģēt pāris sekunžu laikā? Paprasiet kompānijai, lai parāda, kā izskatās videonovērošanas pults telpa apsardzes kompānijā. Kāda ir attēla kvalitāte? Ja uz ekrāna ir izvietoti vairāki desmiti attēlu, maz ticams, ka tādas kvalitātes novērošanā vispār kaut ko būs iespējams pamanīt. Drošības kompānija GRIFS AG ir devusies pieredzes apmaiņas braucienos uz vairākām Eiropas valstīm, kur praktiski vairs netiek piedāvāts pakalpojums – sekošana visām videonovērošanas kamerām 24 stundas diennaktī bez automātiskiem sistēmas nepārprotamiem paziņojumiem, jo klienti šādam pakalpojumam neuzticas un to neizvēlas. Latvijā šādi apsardzes kompāniju piedāvājumi ir sastopami joprojām.

Mūsdienīgākais piedāvājums – kontrole konkrētā laikā vai brīžos, kad videokamera fiksē reālu pārkāpumu, informējot par to apsardzes kompānijas darbinieku ar automātisku attēla parādīšanos ekrānā vai skaņas signālu.

Ļoti bieži videonovērošanas sistēma ir sasaistīta ar apsardzes signalizāciju apsargājamajā objektā. Tādēļ jau krietni ticamāk un izpildāmāk skan apsardzes kompānijas solījums nevis uzraudzīt visas kameras visu diennakti, bet gan pievērst uzmanību tām novērošanas kamerām, kuru darbības zonā nostrādājusi apsardzes signalizācija. Tātad: videonovērošanas sistēmas un apsardzes signalizācijas tehniskās iespējas apsardzes pults ekrānā dod nepārprotamu ziņu apsardzei, kuram objektam/kamerai nekavējoties jāpievērš uzmanība un atbilstoši jāreaģē. Gadījumos, ja video sistēma nav saistīta ar apsardzes signalizāciju vai arī apsardzes signalizācija objektā vispār nav uzstādīta, apsardzes kompānijas pultī ir jāsaņem trauksmes signāls no pašas video sistēmas vai arī kameras attēlam, kurā notikusi kāda kustībā, jāattēlojas uz ekrāna automātiski, nepārprotami pievēršot pults darbinieka uzmanību.

Klientam izdevīgākais un reāli izpildāmākais piedāvājums ir kāds no iepriekš minētajiem risinājumiem, kur apsardzes pults darbinieks saņem nepārprotamu informāciju par kustību objektā, apvienojumā ar rūpīgu videonovērošanas kameru projicēto attēlu kontroli noteiktā laika posmā. Piemēram, klientam ir 10 vieonovērošanas kameras. Apsardzes kompānija katras kameras projicēto attēlu atsevišķi ik pēc noteikta laikposma (piemēram, reizi stundā) rūpīgi aplūko nevis samazinātu, bet iespējami palielinātā attēlā. Klients, kas izvēlas šādu pakalpojumu, maksā par konkrētām apsardzes kompānijas darbībām tieši ar klienta objekta kamerām, nevis mistisku apsardzes kompānijas sniegtu pakalpojumu 24 stundas diennaktī, nezinot vai tiešām visu šo laiku tiek pievērsta 100% uzmanība tieši jūsu objekta kamerām. Ir vērts padomāt par to, vai tiešām nepieciešams maksāt par uzraudzību, ja objektā nekas nenotiek, tai vietā, lai maksātu tikai par objekta novērošanu brīžos, kad tajā tiek fiksēti kādi pārkāpumi.

Pārliecinieties par kvalitāti!

Pirms noslēgt līgumu par videonovērošanas pakalpojumu sniegšanu:
  • Aizbrauciet uz vietu, kur atrodas apsardzes pults. Neticiet nevienam iemeslam, kādēļ kompānija potenciālo klientu tur atsakās ielaist – tās ir tikai atrunas.
  • Uzziniet, kā varēsiet pārliecināties par apsardzes reakciju: kā kompānija varēs pierādīt, ka ir atbilstoši reaģējuši – vai tiek automātiski fiksēts notikuma laiks, ierakstītas darbinieku sarunas, vai pašā pults telpā notiek video un audio ieraksts?
Papildus informācija:
Inese Artemjeva
GRIFS AG iekšējās un ārējās komunikācijas speciāliste
inese.artemjeva@grifsag.lv, 67813710
News: