Droša atpūta publiskos pasākumos
Pievienots: 10.07.2014.

Ko der zināt par drošu atpūtu publiskos pasākumos

Sākoties vasaras festivālu sezonai un gatavojoties apmeklēt publiskus pasākumus, drošības eksperti aicina jau iepriekš padomāt par personīgās un mantu drošības jautājumiem. „Pieredze rāda, ka savas neuzmanības vai nezināšanas dēļ apmeklētāji nokļūst nepatīkamās situācijās. Tādēļ ir svarīgi ievērot dažādus drošības pamatprincipus,” stāsta drošības kompānijas GRIFS AG Korporatīvo klientu apsardzes vadītājs Uģis Začs.
GRIFS AG drošības eksperti sagatavojuši ieteikumus, lai no pasākuma varētu atgriezties tikai ar pozitīvām emocijām:
  • Laicīgi iepazīties ar pasākuma norises vietas iekšējās kārtības noteikumiem. Aizliegumi un ierobežojumi, kas attiecas uz priekšmetiem, ko var vai nevar ienest pasākuma vietā, visbiežāk ir norādīti uz ieejas biļetēm. Savukārt par praktiskiem jautājumiem, piemēram, organizētiem autobusiem uz pasākuma norises vietu, auto novietošanu, telts vietām utml. - ir iespējams noskaidrot pasākumu organizatoru interneta vietnēs vai zvanot uz norādītajiem uzziņu telefona numuriem. Ierodoties pasākumā, drošības eksperti iesaka izpētīt evakuācijas plānu, lai ārkārtas situācijā izvēlētos īsākos un drošākos ceļus.

  • Iepriekš izplānot, kādā veidā un ar ko dosies uz un no pasākuma, apzinot sabiedriskā transporta kursēšanas grafiku, pieturas atrašanās vietu utml., atliekot naudu taksometram vai jau laicīgi ar draugiem vienoties, kurš būs autovadītājs atpakaļceļā. Ja pasākuma norises vieta atrodas tuvu mājām un ir nodoms kājām pamest pasākumu, izvērtējot apstākļus – diennakts laiku un pašsajūtu, jāsaprot, vai ceļu prātīgi mērot vienatnē. Īpaši rūpīgi jādomā par došanos mājup, ja ieplānots lietot alkoholu, jo lielākā daļa ļaundaru uzbrūk ārpus pasākuma teritorijas cilvēkiem alkohola reibumā vai arī tiem, kuri laupītājam šķiet vājāki par viņu pašu. Autostopi ir pēdējais iespējamais variants, bet, ja tomēr nav citas izvēles, tad to vajadzētu darīt kopā ar vēl kādu draugu vai sēsties tajās mašīnās, kur līdz ar autovadītāju pasažieri ir arī bērni.

  • Lai nepievērstu zagļu uzmanību, ieteicams ņemt līdzi tikai pašu nepieciešamāko. Vērtīgas rotaslietas labāk noderēs, dodoties uz teātri vai kādu citu pasākumu, bet līdzi nepaņemtais dārgais telefons, fotoaparāts vai dators dos iespēju atpūsties un mazāk par ko uztraukties. Tāpat jāizsver, vai tiešām pasākumā nepieciešams maks, pilns ar dažādām kartēm un dokumentiem. No drošības viedokļa naudu un kartes ieteicams turēt atsevišķi, jo apzagšanas gadījumā zaudējums nebūs tik liels. Labāk izvēlēties mazas somiņas, kuras visu laiku ir redzeslokā vai iespējams uzlikt plecā un turēt sev blakus.

  • Īpaši uzmanīgiem būt jaunajiem vecākiem, kuri uz publiskiem pasākumiem ierodas kopā ar bērniem. Bērns, kurš atstāts bez uzraudzības, lielajā pūlī var pazust un apmaldīties. Šādu situāciju diemžēl masu publiskajos pasākumos ir iecienījuši cilvēki ar ļauniem nodomiem. Situācijās, kad ir pazudis bērns vai radušās bailes par savu drošību, ieteicams pēc palīdzības vērsties tieši pie apsardzes darbiniekiem, jo viņu galvenais uzdevums ir nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību.

  • Cilvēkus ar veselības problēmām – fiziska trauma, problēmas ar elpošanas orgāniem, invaliditāte utml., publiskus pasākumus aicinām apmeklēt kopā ar draugu vai paziņu, kas nepieciešamības gadījumā spētu nekavējoties reaģēt.

  • Jāizvērtē riski, mēģinot nokļūt pirmajās rindās pie skatuves, jo pūļa darbības un virzības var būt neparedzamas un ir lielāka iespēja gūt nopietnas traumas.

  • Aicinām arī domāt par citu cilvēku pasākuma baudītāju labsajūtu un ievērot smēķēšanas un alkohola lietošanas ierobežojumus.

Papildu informācija:
Inese Artemjeva
GRIFS AG iekšējās un ārējās komunikācijas speciāliste
inese.artemjeva@grifsag.lv, 26364282, 67813710
Aktualitātes: