Svētku laikā uzdarbosies zagļi
Добавленный: 20.12.2013.

Svētku laikā uzdarbosies zagļi; drošības eksperti aicina rūpēties par drošību

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2012.gadā reģistrēti 49905 noziedzīgi nodarījumi, no kuriem gandrīz puse jeb 24427 bijušas īpašumu zādzības. Zagļu aktivitāte īpaši palielinās svētku laikā, tostarp, Ziemassvētkos un Jaunajā gadā. Šogad svētku brīvdienas būs gandrīz divu nedēļu garumā, par to priecājas un izmantos arī zagļi, tāpēc drošības eksperti iesaka rūpēties par mājokļa un personīgo drošību. Eksperti atgādina regulāri pārbaudīt, vai aizslēgtas durvis un aizvērti logi, kā arī izvērtēt, kādu informāciju atklāt sociālajos tīklos.

GRIFS AG drošības eksperts Uģis Začs aicina cilvēkus domāt par sava mājokļa drošību pat tad, ja to plānots atstāt tikai uz īsu mirkli, piemēram, aizejot uz vietējo veikalu, jo arī šis laiks var būt pietiekams, lai dzīvoklī vai mājā “paviesotos” garnadži.

Tāpat speciālists uzsver, ka vajadzētu gādāt par to, lai zagļos neraisītu interesi par īpašumu: “Viena no izplatītākajām kļūdām ir vērtīgu mantu, piemēram, televizora, datora vai citu elektropreču novietošana pa logu redzamā vietā”. U.Začs aicina svinētājus arī neaizrauties ar informācijas publiskošanu sociālajos tīklos, atklājot savus svinību plānus, jo saturs var būt pieejams arī negodprātīgiem cilvēkiem.

“Pats drošības minimums ir regulāri pārbaudīt, vai durvis ir aizslēgtas un logi aizvērti”, skaidro U.Začs. Papildus drošības palielināšanai viņš iesaka ierīkot divas durvis - koka un metāla, kā arī apsvērt apsardzes sistēmas ierīkošanu: “Tā mēnesī neizmaksās vairāk kā uz nomaksu paņemts viedtālrunis. Izvēloties apsardzes sistēmu, vienmēr ieteicams konsultēties ar drošības ekspertiem par piemērotāko risinājumu konkrētajam mājoklim - jāveic drošības audits”. Kā uzsver speciālists, neatbilstošu drošības risinājumu dēļ apsardzes sistēma var būt pilnīgi nederīga.

"Uzstādot drošības sistēmu, iespējami dažādi apsardzes režīmi, piemēram, visam perimetram vai noteiktām zonām," stāsta GRIFS AG apsardzes sistēmu eksperts Roberts Lukss. Viņš piebilst, ka "papildus drošības radīšanai apsardzes režīmu ieteicams ieslēgt arī tad, ja atrodaties mājās - dienas laikā aktivizējot apsardzi ārdurvīm un balkona durvīm, savukārt naktī, kad notiek liela daļa mājokļu zādzību, visam mājoklim vai 1.stāvam privātmājas gadījumā."
 
U. Začs ir pārliecināts, ka profesionāli garnadži var pārvarēt jebkuru šķērsli, bet tajā pašā laikā norāda: “Jo vairāk grūtību būs, mēģinot iekļūt mājoklī, jo lielāka iespēja, ka zaglis pārdomās, vai arī guvums nebūs tik liels, jo ielaušanos kāds pamanīs, piemēram, tiks saņemta trauksme uz apsardzes uzņēmuma pulti, trauksmes sirēnu izdzirdēs kaimiņi vai garāmgājēji.”

 “Lai gan zagļu aizbaidīšanai nereti strādā uzlīme uz logiem un durvīm ar informāciju, ka objekts tiek apsargāts, tomēr labāk paļauties uz drošības kompāniju nevis uz veiksmi," noslēdz U. Začs.

Papildu informācija
Inese Artemjeva
GRIFS AG iekšējās un ārējās komunikācijas speciāliste
 inese.artemjeva@grifsag.lv, 26364282, 67813710
Новости: