Eksperts: video monitoringu maldīgi uzskata par efektīvāko drošības risinājumu
Добавленный: 12.09.2013.

Eksperts: video monitoringu maldīgi uzskata par efektīvāko drošības risinājumu

 
Latvijā, kā arī Lietuvā un Igaunijā video monitorings ir viens no populārākajiem apsardzes pakalpojumiem, tomēr nereti iedzīvotāji maldīgi to uzskata par efektīvāko drošības risinājumu jebkurā situācijā, liecina drošības kompānijas GRIFS AG pieredze.
 
“Noteiktos apstākļos video monitorings ir ļoti lietderīgs, tomēr dažkārt tā universalitāte tiek pārvērtēta. Piemēram, videoieraksts, kur redzams, kā zaglis maskā rāpjas pāri sētai, nesot padusē televizoru, nekā daudz nepalīdzēs noskaidrot vainīgo un atgūtu īpašumu”, norāda uzņēmuma Baltijas valstu attīstības vadītājs Algirdas Skužinskas. “Video monitorings salīdzināms ar fizisko apsardzi tikai un vienīgi tajā gadījumā, ja kāds regulāri seko līdzi notiekošajam un reaģē nekavējoties nevis post factum,” uzsver eksperts.
 
Pieaugot iedzīvotāju turīgumam, palielinās arī vajadzība pēc apsardzes pakalpojumiem, tai skaitā video monitoringa. Kā uzsver GRIFS AG pārstāvis A.Skužinskas, lai izvērtētu, kas no plašā apsardzes sistēmu klāsta ir efektīvākais risinājums drošības un izmaksu ziņā mājoklim, birojam, ražotnei vai kādam citam objektam, ieteicams vispirms veikt tā drošības auditu.
 
“Video monitoringa galvenā funkcija ir prevencija, it īpaši objektos, kur ir liela cilvēku plūsma, brīvi pieejamas materiālās vērtības lielos daudzumos un grūti pārredzama telpa, piemēram, tirdzniecības centros,” informē A.Skužinskas. “Kā atzinuši paši garnadži, viņus no zādzības bieži drīzāk attur nevis apsardzes darbinieku klātbūtne veikalā, bet tieši video novērošanas kameras. Profesionāli likumpārkāpēji apzinās, ka videoieraksts ir objektīvs un neapgāžams pierādījums tiesā. Protams video ieraksts var kalpot ne tikai, izvirzot apsūdzību, bet arī, pierādot kādas personas nevainību,” piebilst drošības eksperts.
 
“Video monitorings ir noderīgs ne tikai negodprātīgu klientu notveršanai, bet arī uzņēmumos ar lielu darbinieku skaitu tas ir ērts veids, kā pārraudzīt  darba efektivitāti un kvalitāti. Pakalpojums izrādījies noderīgs arī, risinot saspīlētas kaimiņu attiecības, jo, piemēram, video materiāls palīdz identificēt īsto avotu izmestiem atkritumiem kāpņu telpā vai pagalmā,” skaidro A.Skužinskas.
 
 
Papildu informācija: 
Inese Artemjeva 
GRIFS AG iekšējās un ārējās komunikācijas speciāliste 
inese.artemjeva@grifsag.lv, 67813710
Новости: